Příspěvky na obědy do škol v Olomouckém kraji ve školním roce 2024/2025

Cílem dotačního programu je podpora dětí z rodin ohrožených chudobou a materiální nebo potravinovou deprivací formou příspěvku na zajištění bezplatného školního stravování v Olomouckém kraji ve veřejném zájmu a v souladu s cíli Olomouckého kraje.

Z tohoto programu je možné žádat dotaci na zajištění bezplatného školního stravování pro děti/žáky/studenty v mateřských, základních a středních školách ve školním roce 2024/2025, jejichž rodina je v nepříznivé finanční situaci. Prominutí úplaty za školní stravování je možné pouze v případě, kdy alespoň jeden z rodičů pobírá minimálně jednu z dávek v hmotné nouzi, tj. příspěvek na živobytí nebo doplatek na bydlení, humanitární dávku pro cizince s dočasnou ochranou nebo je nepříznivá finanční situace rodiny posouzená 3. stranou.

V případě, že splňujete tyto podmínky a chcete, aby Vaše dítě bylo zařazeno do podpory, je nutné v termínu od 26. 8. 2024 do 3. 9. 2024 v kanceláři školy vyplnit čestné prohlášení o příjmové a sociální situaci, a to v době od 8.00 do 14.00 hod.

Se všemi citlivými osobními údaji bude nakládáno dle směrnice GDPR.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.